Múltunk számtalan műalkotása vár restaurálásra. Festmények, szobrok és kulturális javaink esnek áldozatul az idő rombolásának, vagy az emberi gondatlanságnak. Restaurálni annyi, mint megismerni, helyreállítani és gondozni. Elődeink romlandó anyagokkal próbálták megalkotni művészeti szándékaik lenyomatait, szépnek tartott ideáljaikat, vagy egyszerűen egy korszak divatját követték.
          A Synthese Restaurátor Kft. 1991-es megalakulása óta a legkülönbözőbb restaurátori feladatokkal került szembe. Alig van, olyan anyagból készül mű, amely még nem fordult elő a gyakorlatunkban. Szerteágazó tevékenységünk első- sorban a műemlékvédelemben szerzett tapasztalatokra épül, amelynek során a templomi berendezések helyre- állításától a homlokzat rekonstrukcióig mindennel foglal- koznunk kellett.
      Azon túl, hogy követjük a restaurálási technológiák gyors fejlődését, számos új megoldást fejlesztettünk ki az eddig megoldatlannak látszó feladatok elvégzésére. Ezek közül jelentősnek számít a csapos gerendafödémek konzerválása és megerősítése. A megoldás fontosságát akkor érezzük igazán, amikor egy erősen károsodott fafödém freskókkal vagy stukkókkal díszített, és helyre- állítása elengedhetetlen. Restaurátorként a csapos ge- rendafödémet egy műalkotás hordozóanyagaként kezel- jük, és semmiképpen sem tekintjük az épület cserélhető szerkezeti elemének.
    A korszerű restaurálás több ágból tevődik össze. Művészettörténészek, fizikusok és vegyészek dolgoznak azon, hogy minél pontosabb ismeretek birtokában lássunk hozzá a művek életének meghosszabbításához és hiteles helyreállításához. A tudományos feltáró munka és a beavatkozások pontos tervezése mellett nem nélkülöz- hetjük az egykori műiparból megmaradt technikatörténeti ismereteket sem, melyek a mai kézműiparban még fellelhetők. Munkáinkban maradéktalanul érvényesítjük a restaurálás elvi- és gyakorlati szempontjait és ezek figyelembevételével próbálunk kézműveseket bevonni a nagyléptékű helyreállításokba. A kihalófélben lévő szak- mák képviselői – aranyozók, műbútorasztalosok, kőfa- ragók és számtalan más végzettségű mesterember- tervszerű tevékenysége jól beépíthető a restaurálás részfeladatai közé. 

            Rövid bemutatkozásunkban leírtak tükröződnek a galériánkban látható referenciákban.